Zrodila se Lidea

Zpráva

Tisková zpráva

1.září, 2020

Euralis Semences a Caussade Semences Group: zrození a první den společnosti Lidea , dokončení fúze.

Fúze společností Euralis Semences a Caussade Semences Group nabylo platnosti dnešním dnem 1. září 2020 a vyústilo ke vzniku firmy Lidea. Cílem tohoto nového subjektu, který se již nachází v celosvětovém žebříčku deseti top 10 firem v oblasti osiv, je dosáhnout vedoucích pozic v oblasti určitých druhů osiv v Evropě. 

Tato fúze se zrodila z touhy dvou subjektů těžit z jejich blízkosti ve vývoji a prodeji mnoha druhů osiv, výzkumu, výrobní nástrojů a trhů. 

V oblasti podnikání, kde je konkurence velmi tvrdá, nabízí tato uskutečněná fúze mnohé výhody. Za prvé to umožňuje novému subjektu dosáhnout kritické velikosti, jelikož se obě firmy v nedávných letech znásobily. Za druhé tato fúze nabízí možnost pokračování ve výrobních a R & D investicích nezbytných pro rozvoj aktivit a tím tak výrazně posílit pozici značek uvedených na evropských trzích. Výsledkem je široká škála produktů a odrůd osiv, které jsou pozitivně vnímány zemědělci i distributory a ambice se rozvíjet na stávajících i nových trzích. Za těchto podmínek by Lideaměla rapidně dosáhnout vedoucích pozic díky své doplňkové, mnoho druhové nabídce a také své síti pěstitelů a výrobních nástrojů ve Francii a Evropě.

Vedení společnosti

Pierre Pages byl jmenován předsedou představenstva nového subjektu. Je také vice prezidentem firmy Euralis a předsedou auditní a účetní správy družstva. Je farmářem a pěstitelem kukuřice a obilovin pocházejícím z obce Viella (kanton Vielle-Aure).

Pierre Flye Sainte-Marie byl jmenován výkonným ředitelem společnosti Lidea. Působí jako výkonný ředitel „Caussade Semences Group“ od března roku 2019, má 30-ti leté zkušenosti na mezinárodní úrovni v oblasti zemědělského zásobování a dříve působil jako vice prezident firmy Corteva pro Evropu a Afriku a ředitel DOW AGROSCIENCES Evropa, blízký východ, Afrika a Asijský Pacifik. 

Úkol

První úkolem je vytvořit a nabídnout – v blízkosti svého ekosystému – zákazníkovi na míru vytvořená a udržitelná řešení pro různé druhy osiv, která budou vytvářet přidanou hodnotu po celý rok. Jedná se tedy o otázky účasti na vývoji zemědělských postupů a podpory zemědělců v době změn, kdy je třeba dbát na zachování ziskovosti jejich farem. 

Identita nové společnosti

Bylo vybráno jméno Lidea. Je to moderní, jiná, mezinárodní značka, která vyjadřuje nový výchozí bod, aniž by zapomínala na své kořeny. Každé písmenko tohoto nového subjektu pochází alespoň z jedné ze dvou původních značek. Lidea je, název, který je jednoduché vyslovit a zapamatovat si, název zní pozitivně a zdůrazňuje kreativitu a inovaci tohoto nového subjektu. 

Pierre Flye Sainte-Marie, výkonný ředitel Lidea: „ s lepším geografickým pokrytím, rozhodující velikostí a schopností se spolehnout na solidní partnerství, ambicí firmy Lidea je stát se jedním z klíčových hráčů na mezinárodním trhu, kde působí. Je třeba splnit četné a vzrušující výzvy, které budou tvořit pozitivní dynamiku a budou zdrojem motivace pro stávající týmy. 

Pierre Pages, předseda představenstva Lidea „ Věříme v budoucnost tohoto nového subjektu. Klíčové faktory úspěchu již existují a jsou jimi: blízkost, schopnost týmů efektivně spolupracovat, jejich kreativita a zejména pak jejich zkušenost.

Klíčové údaje nového subjektu

  • Více než 2000 zaměstnanců
  • Obrat 350 milionů eur 
  • 8 výrobních míst ve Francii, Rumunsku, Ukrajině, Španělsku a brzy i v Rusku
  • 17 výzkumných stanic napříč Evropou
  • Více než 30 milionů eur každoročně věnovaných na investice a výzkum a vývoj
  • 45 000 hektarů produkce v pěti zemích
  • Aktivní na poli různých druhů osiv – kukuřice, slunečnice, řepka, obilí, pícniny, sója, čirok, luštěniny
Une image contenant dessin, signe

Description générée automatiquement

Kontakt:

Nathalie Salmon EURALIS Group (+33) 6 48 08 52 88 / nathalie.salmon@euralis.com

Aktuality od Caussade Semences